25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Jazzonalia 2013

Jazzonalia 2013

Michał Urbaniak, Tie Break, Adam Bałdych oraz Agnieszka Wilczyńska, Monika Borzym i Beata Przybytek uświetnią jubileuszową, 20. edycję Festiwalu Jazzowego Jazzonalia w Koninie. 

plakat JAZZONALIA 2013 duży

Wczoraj o 20.00 w sali widowiskowej CKiS-DK Oskard zagrli Adam Bałdych Imaginary Quartet , a potem Tie Break z gościnnym udziałem Michała Urbaniaka. Jutro wystąpią Agnieszka Wilczyńska, Monika Borzym i Beata Przybytek. Usłyszymy także Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie.   Festiwalowi towarzyszy wystawa plakatów jazzowych oraz konkurs MEDIA MARKT, w którym nagrodą jest wysokiej klasy sprzęt audio.

Jazzonalia to festiwal o kilkunastoletniej, bogatej tradycji, tworzony z dużym rozmachem organizacyjnym i interesującym programem. Odznacza się przemyślaną i konsekwentną formułą, łączącą jazzową klasykę z improwizowaną muzyką młodego jazzowego pokolenia. Gośćmi poprzednich edycji Festiwalu byli między innymi: Tomasz Stańko, Lora Szafran, Leszek Możdżer, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Marek Napiórkowski, Urszula Dudziak, Włodzimierz Nahorny i wielu innych, znakomitych artystów. Organizatorzy nie zapominają przy tym o wykonawcach lokalnych, zwłaszcza młodych muzykach, grających w Big Bandzie Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Koninie. To właśnie dla nich każdego roku organizowane są warsztaty jazzowe z udziałem wybitnym jazzmanów, zakończone wspólnym koncertem.

Festiwal na stałe wpisał się w mapę kulturalną miasta, stając się jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych i jedynym festiwalem jazzowym w Koninie. Zainteresowanie muzyką improwizowaną, zarażenie jazzową atmosferą młodych melomanów i zaspakajanie oczekiwań wytrawnych jazzmanów sprawiają, że z roku na rok, Jazzonalia zyskują coraz większe grono odbiorców. Cieszy również fakt, iż na popularność festiwalu wpływa nie tylko warstwa muzyczna, ale także niezwykła atmosfera koncertów oraz dobra prasa. Honorowy patronat nad wydarzeniem, obięli Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Konina.

PROGRAM JAZZ FESTIVAL JAZZONALIA 2013

24.05.2013

20.00

ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUARTET

TIE BREAK & MICHAŁ URBANIAK

25.05.2013

19.00

AGNIESZKA WILCZYŃSKA & BIG BAND PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II STOPNIA W KONINIE

MONIKA BORZYM QUARTET

BEATA PRZYBYTEK QUINTET

BILETY:

1 DZIEŃ 60,- zł( dwa koncerty )

2 DZIEŃ 40,- zł ( trzy koncerty )

KARNET DWUDNIOWY 90,-zł