25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » I POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III SUPER KIDS

I POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III SUPER KIDS

W roku szkolnym 2012/2013 odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Klas III ”SUPER KIDS”, którego organizatorem jest nasza szkoła. Konkurs objął patronatem honorowym Starosta Koniński, Prezydent Miasta Konina, a patronatem medialnym – Radio Planeta.           Konkurs odbywał się w trzech etapach : 15 marca etap szkolny - pisemny, 12 kwietnia etap międzyszkolny –pisemny i 17 maja etap międzyszkolny – ustny.  

P1110444
P1110459
P1110470

 

Do konkursu zgłosiło się wielu trzecioklasistów z SP1,SP3, SP5, SP6, SP8, SP9, SP 10, SP11, SP 12 i SP15. Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły z powiatu konińskiego w Kawnicach, Brzeźnie, Golinie, Krzymowie, Sławsku, Rychwale i Ruminie. Do etapu międzyszkolnego pisemnego zakwalifikowało się 40 uczniów.

Do ostatniego etapu ustnego przeszło 29 uczniów ze szkół nr 1, 3, 6, 8, 9, 11, 12 i 15 oraz ze szkół w Kawnicach, Brzeźnie, Golinie, Krzymowie i Sławsku. Uczniowie wykazali się biegłą znajomością języka angielskiego w wypowiedziach ustnych i pisemnych oraz prezentacji piosenek i wierszy. Uczestników oceniała komisja w skład , której weszli nauczyciele ze szkół podstawowych oraz działający we współpracy z SP6 konsultant metodyczny wydawnictwa Pearson p. Barbara Langner oraz wykładowca języka angielskiego PWSZ w Koninie p. Magdalena Bonikowska.

Wyniki konkursu

LAUREACI

Aleksandra Pyro – SP Brzeźno

Jakub Borowiecki – SP Brzeźno

Antoni Wiśniewski – SP 8

Patrycja Sobczak – SP 12

Agata Górniak – SP 6

WYRÓŻNIENIA

Aleksandra Waszak – SP Brzeźno

Anna Perczyńska – SP Sławsk

Miłosz Konieczka – SP Golina

Sara Winiewska – SP 8

Anna Wypychowska – SP 9

oraz z SP 12 – Michalina Kosińska, Oliwier Michalak, Olga Gosk, Julianna Depińska i Dawid Dziublewski.

Wszystkim gratulujemy i składamy podziękowania – uczestnikom wyników, ich nauczycielom – za wsparcie i wkład pracy w przygotowanie dzieci do konkursu.

Uroczyste podsumowanie odbędzie się 5 czerwca - środa , o godz. 17.00 ;zapraszamy wszystkich uczestników biorących udział w etapie ustnym i ich rodziny oraz nauczycieli przygotowujących do konkursu.

Organizatorem konkursu była Mariola Szymaniak.