24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Warsztaty fotograficzne w bibliotece

Warsztaty fotograficzne w bibliotece

Młodzi miłośnicy fotografii w dniach 11 i 18 maja odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto. Tam przez kilka godzin, pod czujnym okiem fotoreportera Pawła Hejmana, zgłębiali tajniki różnorodnych technik fotograficznych i doszlifowywali swoje fotograficzne umiejętności. 

DSC06931
DSC06936
DSC06939
DSC06943
DSC06944
DSC07391
DSC07416
DSC07422
DSC07435

Któż bowiem nie chciałby robić ładnych i dobrych zdjęć. Uczestnicy warsztatów – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści - dowiedzieli się wielu pożytecznych i przydatnych informacji: co to jest wartość ISO, czym jest przysłona, filtr, migawka, co to jest blenda fotograficzna, jak szukać światła, jakie funkcje aparatu wybierać. Podczas spotkania młodzi pasjonaci nie tylko zdobywali wiedzę teoretyczną, pozyskane informacje i umiejętności wykorzystywali również w praktyce. W ramach ćwiczeń uzbrojeni we własny sprzęt fotograficzny wybrali się w plener. Podczas zajęć nauczyli się jak używać aparatu cyfrowego, aby w pełni wykorzystać jego możliwości, tryby tematyczne i manualne, ustawienie parametrów aparatu, ekspozycja. Dzięki tym warsztatom uczniowie poznali tajniki fotografowania, a zdobytą wiedzę wykorzystają biorąc udział w konkursie fotograficznym i multimedialnym.

Warsztaty fotograficzne zorganizowano w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Stare Miasto”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”