23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Z posiedzenia Rady Seniorów Powiatu

Z posiedzenia Rady Seniorów Powiatu

Seniorzy z powiatu konińskiego są aktywni, chcą podążać z duchem czasu i spełniać się w różnych rolach. Potwierdza to zainteresowanie udziałem w projekcie „Energia pokoleń – instrumentem aktywnej integracji seniorów”, którego podsumowania dokonała Rada Seniorów Powiatu Konińskiego w ubiegły piątek. 

po1
po2

Z projektu, realizowanego od października ubiegłego roku przez Stowarzyszenie Profilaktyki, Edukacji, Promocji Zdrowia i Rehabilitacji w Koninie w partnerstwie z konińskim Starostwem, skorzystało ponad 1500 mieszkańców powiatu w wieku 60 +. Z największym zainteresowaniem seniorów spotkała się oferta kulturalna oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne. Z tych form aktywności skorzystało ponad 1000 osób.

Dużą popularnością cieszyły się także zajęcia grupowe o charakterze edukacyjnym oraz poradnictwo i doradztwo indywidualne obejmujące tematykę prawniczą, ekonomiczną i psychologiczną. Ponad 500 seniorów skorzystało z porad specjalistów, a 176 - ukończyło kurs komputerowy. Zainteresowanych udziałem w zajęciach informatycznych było tak wielu, że zdecydowano się zorganizować dodatkowe, dziesiąte szkolenie z tej tematyki. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Zajęcia wyposażyły seniorów w elementarne umiejętności obsługi komputera oraz - jak zapewniali jego uczestnicy - sprawiły im wiele radości i satysfakcji z nadążania za edukacją cyfrową.

„ Wszystkie formy aktywności realizowane w ramach projektu przyczyniły się do integracji środowiska seniorów, wyzwoliły w nich energię, pomysłowość na kolejne spotkania i działania, a wykształcone nowe umiejętności i kompetencje wpłynęły na poprawę jakości ich życia” – powiedziała podczas spotkania Felicja Andrzejewska Prezes Stowarzyszenia Profilaktyki, Edukacji, Promocji Zdrowia i Rehabilitacji w Koninie

W posiedzeniu Rady Seniorów Powiatu Konińskiego wzięła udział starosta Małgorzata Waszak, która podkreślając znaczenie ruchu senioralnego dla powiatu, zapewniła o wsparciu samorządu dla inicjatyw aktywizujących najstarszych jego mieszkańców.

Piątkowe spotkanie zakończyła dyskusja na temat organizacji Powiatowego Dnia Seniora, który odbędzie się 15 czerwca br. w Brzeźnie w ramach tegorocznych obchodów Powiatowych Dni Rodziny.