24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Strażackie odznaczenia

Strażackie odznaczenia

Konińscy strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej obchodzili dzisiaj swoje święto. Była to okazja do wyróżnień i awansów. straz1

 

 

Uroczystość odbyła się przed strażnicą jednostki nr 1 przy ulicy Przemysłowej. Jak powiedział brygadier Błażej Rakowski, komendant PSP w Koninie, wraz z pojawianiem się nowych zagrożeń, konieczne jest zdobywanie nowych specjalizacji. Dotyczy to także jednostek OSP włączonych w krajowy system ratowniczo – gaśniczy. Chodzi między innymi o jednostki ratownictwa chemicznego. W najbliższym czasie planuje się zakup samochodu terenowego do działań ekologicznych. Ponadto w planach jest remont garaży oraz pomieszczeń socjalnych w jednostce przy ulicy Przemysłowej.
Strażackie święto to także okazja do wręczenia wyróżnień i awansów na wyższe stopnie. Złotym medalem „Za długoletnią służbę” wyróżniono aspiranta Przemysława Błażejewskiego. Natomiast Złote medale „Za zasługi dla pożarnictwa” odebrali -  bryg. Roman Pakulski, st. ogn. Leszek Włodarczyk, dh Waldemar Cierniak. Srebrne medale „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali – st, kpt. Sebastian Fabiszak, kpt. Sylwester Grabiński, kpt. Robert Soliński i st. og. Andrzej Chudzik. Brązowymi medalami wyróżniono ogn. Adama Kaczorkiewicza i mł. og. Patryka Małeckiego.

straz2straz3straz4straz5
.