23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » 14. Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego i 11. Dni Staromiejskie

14. Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego i 11. Dni Staromiejskie

Mieszkańcy powiatu będą się integrować. Największa impreza plenerowa w powiecie odbędzie się w sobotę 25 maja na placu obok Pensjonatu „Nad Zalewem” w gminie Stare Miasto. 

plakat dni staromiejskie 2013

 

To już czternasty festyn pod nazwą Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego, który zorganizuje konińskie Starostwo. W tym roku, samorządowe święto tradycji, kultury i smaków kuchni regionalnej będzie integralną częścią Dni Staromiejskich.

Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego zawita w tym roku do gminy Stare Miasto. W programie imprezy, która przebiegać będzie pod hasłem „Energia pokoleń”, nie zabraknie stałych pozycji, takich jak: zawody sportowe, konkursy, występy artystyczne oraz kolorowe ogródki gminne.

Zabawę rozpocznie o godzinie 9.00 na Orliku międzynarodowy piłkarski Euroturniej o puchar Starosty Konińskiego i Wójta Gminy z udziałem zespołów z partnerskich gmin Starego Miasta. Atrakcje kulturalne i kulinarne zaplanowano na godz. 14.00 obok Pensjonatu „Nad zalewem”. Festyn obfitował będzie w konkursy i prezentacje artystyczne gmin naszego powiatu. Ciekawie zapowiada się występ orkiestry „Jugendblasorchester Wölfis” z partnerskiego powiatu Ilm w Niemczech. Muzycy, którzy grają marsze, polki, rumby, walce i muzykę klasyczną, koncertowali wcześniej we Francji, a także w Wielkiej Brytanii.

Już po raz drugi, podczas Wielkiego Ruszenia odbędą się międzypokoleniowe potyczki gminne, polegające – ze względu na miejsce – na rywalizacji w konkurencjach na wodzie.

Zwieńczeniem XIV Wielkiego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego będzie występ Mariusza Urbaniaka – finalisty programu „Bitwa na głosy”. Po jego koncercie plac przed sceną wypełni muzyka taneczna, bowiem do 1.00 w nocy trwać będzie zabawa z DJ-em.

Zabawa kontynuowana będzie w niedzielę. Festyn z okazji Dni Staromiejskich rozpocznie się o godz. 10.00 na zbiorniku retencyjnym od VII Zawodów Windsurfingowych o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Scena zacznie tętnić kulturalnym życiem od 16.00. Trzy godziny później zaprezentuje się zespół „Voice of Wilno”- chór z Wileńszczyzny, który zdobył serca publiczności w czasie litewskiej edycji programu „Bitwa na głosy”. Niezwykle żywiołowy zespół śpiewa po litewsku, angielsku, rosyjsku, a także po polsku.

Finałem dwudniowych Dni Staromiejskich będzie koncert zwycięzcy programu „Must be the Music” - zespołu LEMON. Jego początek przewidziano na 21.00, a po koncercie organizatorzy zapraszają na dyskotekę.

Gorąco zapraszamy do udziału w XIV Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego i życząc wszystkim jego uczestnikom udanej zabawy!