26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Milowe bieganie

Milowe bieganie

Około 1600 osób wzięło udział w 15 edycji Biegu Milowego Słupa. Większość uczestników to młodzież szkolna. bieg10

Biegano po ulicach konińskiej Starówki, meta była usytuowana na Placu Wolności. W biegu głównym na 10 kilometrów zwyciężył Łukasz Panfil z Turku. Natomiast w biegi samorządowców na jedną milę najlepszy okazał się Tomasz Żynda, nauczyciel wychowania fizycznego z Konina. - Wystartowałem trzeci raz w tym biegu i odniosłem pierwsze zwycięstwo. Biegam też w maratonach, półmaratonach, bieganie to fajny sposób na spędzenie czasu – powiedział Tomasz Żynda.
Z kolei wśród kobiet najszybsza była Danuta Górska z konińskiego Urzędu Miejskiego. - Biegam od 2006 roku, choć dzisiaj przyszłam bez przygotowania. Biegam dla zdrowia, jest to dla mnie przyjemność. Szkoda, że tak mało terenów jest w Koninie dla biegaczy, mieszkam na Zatorzu, tam szczególnie trudno o trasy biegowe – powiedziała Danuta Górska.
Najwięcej osób brało udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Młodzież zwracała uwagę na słabe przygotowanie imprezy, był bałagan z numerami startowymi, dla najmłodszych biegaczy nie przygotowano wody na mecie.

bieg9biegi1biegi2biegi3biegi4biegi5biegi6biegi7biegi8