23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » VII Regionalne zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi

VII Regionalne zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi

VII Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Starosty Konińskiego, odbędą się w niedzielę 26 maja br. w Krzymowie. Niezwykle widowiskowe zawody są największą tego typu imprezą sportową w powiecie konińskim.zaprzegi 2

Ideą zawodów, organizowanych po raz siódmy przez Tadeusza Jaroszewskiego, radnego i członka Zarządu Powiatu Konińskiego, jest rozpowszechnianie tradycji powożenia zaprzęgami. Głównego organizatora od lat wspierają w realizacji tego przedsięwzięcia starosta koniński i wójt gminy Krzymów.

Konną imprezę rozpocznie zbiórka zaprzęgów konnych przy ul. Głównej 64 w Krzymowie. Stąd ulicami Leśną, Piaskową, Główną, Kościelną i ponownie Główną i Mleczną zaprzęgi przejadą na stadion w Krzymowie, gdzie zawodnicy zmierzą się w następujących konkurencjach: zaprzęgi wielokonne, parokonne, zaprzęgi jednokonne, zaprzęgi kucy i kucy w parach.

W tegorocznej rywalizacji udział potwierdzili powożący z powiatów konińskiego, kolskiego, tureckiego, słupeckiego, jarocińskiego, chodzieskiego w Wielkopolsce, z Izbicy Kujawskiej (pow. włocławski), czy Uniejowa (pow. poddębicki). Chętni do udziału w zawodach mogą zgłaszać się jeszcze do organizatora – Tadeusza Jaroszewskiego – tel. 601 77 06 94.

Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji i uhonorowaniu zwycięzców, organizatorzy zapraszają do wspólnej „majówkowej” zabawy. Tradycyjnie, zawodom towarzyszyć będzie szereg atrakcji kulturalno-rozrywkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Organizatorzy proszą widzów, by ze względu na przejazd zaprzęgów i związanym z tym częściowym ograniczeniem ruchu, stawili się na stadionie przed godziną 14.00.

Program:

godz.  13.00              –    zbiórka zaprzęgów konnych: Krzymów, ul. Główna 64 (posesja Tadeusza Jaroszewskiego);

godz.  14.00              –    zbiórka zaproszonych gości i sponsorów przed Urzędem Gminy w Krzymowie;

godz. 14.00-14.15     –    przejazd na miejsce zawodów (z posesji Tadeusza Jaroszewskiego)

godz. 14.15               –    otwarcie zawodów; w trakcie: konkurencje zaprzęgowe, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród, zakończenie i podsumowanie zawodów, majówka.

foto: adameq.nazwa.pl