19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pstrykaj strażnika na rowerze

Pstrykaj strażnika na rowerze

Konkurs na zdjęcie strażnika miejskiego pełniącego służbę na rowerze ogłosił koniński Klub Ruchu Palikota. Można wygrać 500 złotych. palikot

Jak powiedział Jarosław Matuszewski, przewodniczący Klubu Ruchu Palikota w Koninie, o strażnikach pełniących służbę na rowerach dowiedział się podczas debaty z komendantem SM. - Są trochę jak Yeti, ktoś o nich słyszał ale nikt  nie widział. W trakcie debaty dowiedziałem się, że funkcjonuje grupa rowerowa. Dlatego ogłosiliśmy konkurs. Należy sfotografować strażnika na służbie na rowerze. O przyznaniu nagrody zdecyduje komisja – powiedział Jarosław Matuszewski.
Zdjęcia trzeba nadsyłać do 22 września. Można osobiście przynieść do biura poselskiego Jacka Kwiatkowskiego lub przesłać mailem.
Jak powiedział poseł Jacek Kwiatkowski, ostatnio poprawił się wizerunek strażników miejskich, są bardziej widoczni. Jednak nie oznacza to zakończenia debaty o potrzebie istnienia Straży Miejskiej w Koninie. - Są miasta, które zlikwidowały straż, a obowiązki przejęli pracownicy urzędów miasta a mieszkańcy dobrze oceniają takie decyzje. Miasto wydaje 2 mln złotych na SM. Do końca nie są znane wydatki, gdyż straż jest częścią urzędu miejskiego i niektóre koszty są w strukturze urzędu – powiedział Jacek Kwiatkowski.
W Koninie zatrudnionych jest 28 strażników miejskich oraz sześć osób obsługi i trzy osoby zajmujące się strefą płatnego parkowania. Jak powiedział komendant Mieczysław Torchała, na rowerach, jeśli pozwala pogoda, pracuje dwóch funkcjonariuszy na zmianie.