26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » By dzieci chciały czytać

By dzieci chciały czytać

Tort w kształcie książki, zabawy i konkursy literackie towarzyszyły obchodom Dnia Bibliotekarza w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszach. Swój udział w tym święcie miały także studentki pedagogiki PWSZ w Koninie. 

DSCN3649
DSCN3657
DSCN3665
DSCN3666
DSCN3672
DSCN3681
DSCN3686

– Poziom czytelnictwa w Polsce stale spada! Nie czyta prawie połowa Polaków! Jesteśmy społeczeństwem obrazkowym! – alarmują co jakiś czas papierowe i elektroniczne media. Dlatego my, dorośli, rodzice, nauczyciele, a szczególnie bibliotekarze szkolni, powinniśmy dbać, by dzieci chciały czytać.

Kto mało czyta (nie tylko „z papieru” ale i w „wirtualu”) i szerokim łukiem omija biblioteki, ten zapewne nie wie, że 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza. Nie zapomniano jednak o nim w SP Wąsoszach, która przecież ma patrona-pisarza. Z pomocą swoich wychowawczyń i czterech naszych studentek II roku pedagogiki (Darii Kmieć, Patrycji Krzyżak, Anny Oźmińskiej, Izabeli Woźniak), dzieci z klas I-III i miejscowego przedszkola przygotowały z tej okazji występy artystyczne oraz zabawy i konkursy, a jakże by inaczej – literackie. Mali miłośnicy książek wysłuchali również w interpretacji Wiesławy Kozłowskiej (wykładowcy z Instytutu Pedagogiki PWSZ w Koninie i opiekunki naszych studentek) opowiadania „Różowe okulary” z książki Wojciecha Widłaka „Pan Kuleczka”.

Nawet ci, którzy książek nie czytają, wiedzą, że służą one do czytania. Jednak jedna książka podczas tego święta w Wąsoszach została przez zebranych przyswojona w nietypowy sposób. Tort w kształcie książki zjedzono co do okruszka. „Bibliotekarskie” spotkanie w Wąsoszach było tak miłe, że zakończyło je przyrzeczenie o podobnym za rok. Do zobaczenia!

aria