25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Konkurs „SOŁECTW@ w sieci” nadal trwa!

Konkurs „SOŁECTW@ w sieci” nadal trwa!

Komisja konkursowa zakończyła ocenę ponad 230 wiejskich stron internetowych, które zostały zgłoszone do konkursu „SOŁECTW@ w sieci” zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. miko

Poziom witryn był bardzo zróżnicowany. - Wśród nich znalazły się zarówno bardzo proste strony zawierające podstawowe informacje, przez malownicze strony wykonane w technologii Flash , aż do bardzo rozbudowanych serwisów posiadających namiastki portali internetowych. Trudno było wyłonić zwycięzców. Teraz zachęcamy do głosowania mieszkańców poszczególnych sołectw na swoje strony – mówi senator Ireneusz Niewiarowski, prezes KSS.

Oto zwycięzcy:

Dolnośląskie

www.bratoszow.eu

Kujawsko-Pomorskie

www.solectwoostaszewo.republika.pl

Łódzkie

www.osjakowianie.pl

Lubelskie

www.sasiadka.info

Lubuskie

www.wojcieszyce.info

Mazowieckie

www.bartodzieje.pl

Małopolskie

www.nowa-wies-kety.pl

Opolskie

www.raclawice.net

Podlaskie

www.zabiele.pl

Podkarpackie

www.lysagora.info

Pomorskie

www.chwaszczyno.pl

Śląskie

www.palowice.net

Świętokrzyskie

www.chroberz.info

Warmińsko-mazurskie

www.lyna.beepworld.pl

Wielkopolskie

www.mikolajewice.bnx.pl

Zachodniopomorskie

www.dargobadz.tnb.pl

- Jeszcze raz dziękujemy wszystkim autorom stron za zgłoszenia i mamy nadzieję, że wszyscy weźmiecie Państwo udział w kolejnych edycjach konkursu – dodaje senator.

Finał konkursu podczas, którego przedstawimy zwycięzców II etapu oraz wręczone zostaną nagrody wszystkim finalistom odbędzie się 7 czerwca br. w Senacie RP.

Mimo, iż znamy już finalistów to jeszcze nie koniec emocji dla pozostałych uczestników konkursu. Od dzisiaj mogą oni angażować członków swoich społeczności lokalnych, aby oddawali głosy na strony swojej wsi, gminy, powiatu czy też województwa. Dlatego też zachęcamy lokalne samorządy do aktywnego uczestnictwa w rozpropagowaniu tego plebiscytu. Głosowanie odbywa się na stronie

www.konkurs.kss.org.pl w zakładce Zgłoszone strony i będzie trwało do 27 maja godzina 23:59.

Administrator zwycięskiej strony zostanie zaproszony na uroczysty finał konkursu, który odbędzie się 7 czerwca 2013 r. w Senacie RP oraz otrzyma nagrodę dla swojej społeczności lokalnej.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.konkurs.kss.org.pl