23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » PCPR zakończyło szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze

PCPR zakończyło szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie zakończyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. IMG 7694

Przywiązując ogromną wagę do kwalifikacji rodzin sprawujących funkcję rodzin zawodowych, PCPR w Koninie przeprowadziło kolejną edycję szkolenia grupowego programem PRIDE, podstawą którego jest zdobycie konkretnych kompetencji potrzebnych, aby skutecznie wypełniać zadania związane z opieką zastępczą.

W warsztatach, które trwały od grudnia ubiegłego roku do maja 2013 r. wzięło udział 12 rodzin. Zakres tematyczny szkolenia nawiązywał m.in. do pracy zespołowej dla stabilizacji życiowej dziecka, więzi, straty, poczucia wartości i wzmacniania więzi rodzinnych, dyscypliny z sercem, dobrej rozmowy, szczególnych potrzeb dzieci, planowania zmian oraz podejmowania świadomej decyzji.

Cały cykl przygotowawczy obejmował 12 sesji metodycznych, wizyty domowe oraz 10 - godzinną praktykę w rodzinach zastępczych zawodowych.

Zajęcia poprowadziły licencjonowane trenerki programu PRIDE - pracownicy PCPR: Dorota Kaźmierczak i Kinga Stępińska, które po dokonaniu ocen uczestników warsztatów zakwalifikowały do pełnienia funkcji rodzin zastępczych 9 rodzin.

W uroczystym panelu kończącym szkolenie PRIDE, który odbył się 13 maja br. wzięli udział: Andrzej Nowak wicestarosta koniński  oraz przedstawiciele instytucji współpracujących
z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie w obszarze dziecka i rodziny oraz rodziny zastępcze zawodowe. Spotkanie przebiegało w atmosferze swobodnej dyskusji na temat sposobów radzenia sobie z problemami oraz wymiany dobrych praktyk w obszarze rodzinnej pieczy zastępczej.IMG 7697