25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Rozlewali alkohol

Rozlewali alkohol

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Grupy Mobilnej 3 Izby Celnej z Poznania wykryli nielegalną rozlewnię alkoholu, która działał pod Goliną w powiecie konińskim. Zatrzymano osobę podejrzaną. Zabezpieczono ponad 3 tys. litrów spirytusu i ponad 30 tys. szt. papierosów. 

policja13


Policjanci Centralnego Biura Śledczego podczas wielomiesięcznej pracy zbierali informacje, z których wynikało, że w miejscowości Barbarka została zorganizowana i wykorzystywana w celach zarobkowych nielegalna odkażalnia – rozlewnia nielegalnego spirytusu. Ustalono, że rozlewnia działała na wielką skalę przerabiając tysiące litrów spirytusu miesięcznie, a towar trafiał na teren całego województwa wielkopolskiego. Oprócz spirytusu przestępcy zajmowali się także handlem papierosami oraz tytoniem. Długotrwałe analizy zbieranych informacji doprowadziły do wytypowania posesji na której znajdował się magazyn w którym może znajdować się nielegalna produkcja. Informacje te potwierdzono w dniu 07.05.2013r., gdy na teren wytypowanej posesji wkroczyli policjanci wraz z funkcjonariuszami IC z Poznania. Zatrzymali mieszkańca Konina w wieku 40 lat który nadzorował proces technologiczny i przygotowywał kolejną partię alkoholu do dystrybucji.

Na miejscu zabezpieczono kompletną linię służąca do odkażania i butelkowania spirytusu oraz 3188 litrów (ponad 3 tony) częściowo zabutelkowanego spirytusu, 29400 sztuk papierosów rożnych marek. Ponadto w magazynie znajdowały się tysiące pustych butelek różnej pojemności, kapsli, kartonów przygotowanych do wyprodukowania kolejnych partii alkoholu.

Zatrzymany naraził Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego w kwocie ponad 175 tysięcy złotych.