25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Niczego nie żałuję

Niczego nie żałuję

Danuta Wałęsa gościła w Starym Mieście, gdzie na spotkaniu z czytelnikami opowiadała o swojej biograficznej książce oraz  o życiu. danuta1

Książka „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsy, żony byłego prezydenta i legendarnego przywódcy Solidarności, wzbudziła spore zainteresowanie czytelników. W spotkaniu w gimnazjum w Starym Mieście uczestniczył także Piotr Adamowicz, który opracował wspomnienia Danuty Wałęsy. - Nad powstaniem książki myślałam od siedmiu lat. Z Piotrem znamy się bardzo długo, on twierdzi że od 1980 roku, ale ja tego nie pamiętam. Odpowiadał mi jego styl. Mam szczęście do ludzi. Praca nad książką trwała dwa lata, w tym czasie trzeba było spisać wspomnienia, wybrać zdjęcia – powiedziała Danuta Wałęsa.
Danuta Wałęsa przyznała, że mąż chyba do tej pory nie przeczytał książki. Podobnie jak najmłodsza córka Brygida. - Twierdzi, że kiedyś przeczyta, ale jeszcze do tego nie dorosła. Są w książce sprawy trudne, smutne i radosne – mówi Danuta Wałęsa.
Kolejnym celem jest powstanie filmu na podstawie autobiografii, jednak jak mówi Piotr Adamowicz, do tej pory nie było wiarygodnych propozycji. Natomiast Danuta Wałęsa mówi, aby filmu Andrzeja Wajdy „Wałęsa” nie traktować jako biografii. - To będzie film fabularny a nie dokumentalny. Spotkałam się Agnieszka Grochowską, która gra w filmie mnie. Myślę, że zagrała tę rolę dobrze, ale nie można tego traktować jako biografii – twierdzi Danuta Wałęsa.
O swoim życiu mówi, że nic by nie chciała zmienić. - Niczego nie żałuje, mimo tylu trudnych chwil  - uważa Danuta Wałęsa.

danuta2danuta3danuta4danuta5