23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Kulturalne nagrody

Kulturalne nagrody

Coroczne nagrody dla animatorów  kultury z regionu wręczono w konińskim Oskardzie. Nagrody od 2000 roku przyznaje się w konkursie „Kariatydy” organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. karia1

O przyznaniu statuetek decyduje kapituła powołana przez dyrektora CKiS. W tym roku tytuł animatora kultury otrzymała Małgorzata Ast, dyrektor Biblioteki Publicznej w Starym Mieście. Nagrodę w kategorii „Kariatydę” wręczono Krzysztofowi  Lityńskiemu, nauczycielowi Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole i dyrygentowi Orkiestry Dętej OSP Koło. Mecenasem kultury został w tym roku Sławomir Papiera, właściciel stacji TV Konin. Z kolei w kategorii samorząd lokalny nagrodzono Halinę Rogowską, radną gminy Kramsk i sołtyskę Kramska. „Kariatydę” Novą przyznano Sylwii Michalak, instruktorce zespołu „From the Top” z KDK. Honorową „Kariatydę” odebrał Antoni Sienkowski, za trwającą od lat miłość do kina i filmu.
W trakcie uroczystości wręczono również odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  Wyróżniono Machała Chmielewskiego, dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, Ewę Ochędalską, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, Mariannę Dobrowolską, twórczyni ludową, Zbigniewa Osajdę, nauczyciela i kapelmistrza Orkiestry Dętej w Rychwale oraz Józefa Dzieciątkowskiego,  garncarza.