23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Plebiscyt na „Najpopularniejszego Strażaka Zawodowego 2013”

Plebiscyt na „Najpopularniejszego Strażaka Zawodowego 2013”

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie informuje, że Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu wspólnie z „Głosem Wielkopolskim” zorganizowała plebiscyt na „Najpopularniejszego Strażaka Zawodowego Wielkopolski Roku 2013”. 

H. Grobelny
B.Marciniak

Z konińskiej Komendy do tego plebiscytu zostały zgłoszone dwie kandydatury. Są to: st. ogn. HENRYK GROBELNY i st. asp. BOGUMIŁ MARCINIAK, których krótkie charakterystyki przedstawiamy poniżej. W związku z tym zachęcamy do głosowania na Naszych kandydatów, zgłoszonych do tego konkursu wysyłając SMS pod numer 72355 o treści PSP.12 na st. ogn. Henryka Grobelnego i PSP.13 na st. asp. Bogumiła Marciniaka (koszt SMS-a: 2.46 zł z VAT). Głosowanie trwa do 15 maja br.

Więcej informacji o plebiscycie znajduje się pod adresem:

http://www.gloswielkopolski.pl/strazakwielkopolski

Aktualne wyniki plebiscytu można śledzić pod adresem:

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/872813,najpopularniejszy-strazak-zawodowy-2013-aktualne-wyniki,id,t.html?cookie=1

st. ogn. HENRYK GROBELNY służbę w ochronie przeciwpożarowej podjął w 1990r. Obecnie zajmuje stanowisko starszego operatora sprzętu specjalnego w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie. W tym okresie dał się poznać jako obowiązkowy, dociekliwy i sumienny funkcjonariusz. Zadania służbowe wykonuje starannie z pełnym zaangażowaniem. Wykazuje troskę o powierzony mu sprzęt silnikowy, utrzymując go w dobrym stanie technicznym. Posiada uprawnienia do obsługi sprzętu specjalistycznego, w jaki wyposażona jest Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 1. W czasie akcji ratowniczo – gaśniczych dał się poznać jako rozważny i odpowiedzialny kierowca. Brał udział w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych wykazując się odwagą i opanowaniem, m.in. podczas :pożaru budynku gospodarczego, zabezpieczania przerwanego rurociągu gazowego, ratowania 2 osób pod którymi załamał się lód. W miesiącu maju i czerwcu 2010r. brał czynny udział w akcji przeciwpowodziowej polegającej na budowaniu wałów i ich umacnianiu, dowożeniu wody i żywności dla poszkodowanych oraz ewakuacji ludzi i zwierząt.

Członek OSP Przyjma od 1975r.

Od dwóch lat w zarządzie Kółka Rolniczego w Przyjme, z ramienia którego działa na rzecz lokalnej społeczności organizując m.in. dożynki.

Wraz z żoną prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 8,6 ha. Jest szczęśliwym ojcem trzech synów i dziadkiem dwójki wnucząt.

st. asp. BOGUMIŁ MARCINIAK pełni służbę w ochronie przeciwpożarowej od 1993r. Obecnie zajmuje stanowisko starszego specjalisty ratownika w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie. Przez wiele lat służby konsekwentnie i systematycznie pogłębiał swoją wiedzę w zakresie pożarnictwa. Jego profesjonalizm i opanowanie sprawiają, iż świetnie sprawdza się podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Szczególnie zaangażowany w ratownictwo wodne. Od 1980 roku nurkuje. Posiada kwalifikacje nurka MSWiA oraz uprawnienia Kierownika robót nurkowych. Jako członek grupy nurków uczestniczy w wielu akcjach ratowniczych prowadzonych na akwenach wykazując pełne zaangażowanie oraz odwagę. Chętnie dzieli się swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną ze współpracownikami. Daje temu wyraz niejednokrotnie podczas prowadzonych szkoleń dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. Brał udział m.in. w akcji przeciwpowodziowej prowadzonej na terenie powiatu konińskiego.

Jest aktywnym działaczem Ligi Obrony Kraju. Obecnie pełni funkcję Prezesa Konińskiego Klubu Kajakowego i Sportów Wodnych.

Jest członkiem zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Kierownikiem Drużyny WOPR Starówka. Udziela się jako ratownik wodny na kąpieliskach nad Bałtykiem oraz na plażach konińskich jezior.

Działa na rzecz miasta Konina – organizuje spływy kajakowe dla osób niepełnosprawnych - podopiecznych Fundacji Podaj Dalej, podopiecznych pogotowia opiekuńczego oraz dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Jako członek WOPR bierze udział w zabezpieczaniu regat żeglarskich i motorowodnych na terenie województwa i kraju. Łącznie z Policją, Państwową Strażą Pożarną i WOPR corocznie bierze udział w akcjach „Bezpieczne wakacje”. Jest współorganizatorem festynów z okazji Dnia Dziecka, festynu pod nazwą „Wyprawka dla uczniów”, gdzie jako członek klubu kajakowego przygotowuje konkurencje dla uczestników. Jeździ na nartach, jest amatorem pieszych wycieczek górskich. Dobry organizator i „dusza towarzystwa”.

Serdecznie zapraszamy do głosowania!!!

Tekst i zdjęcia KM PSP Konin.