24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Startują kolejne Telewizyjne Miasteczka Cyfrowe w Wielkopolsce

Startują kolejne Telewizyjne Miasteczka Cyfrowe w Wielkopolsce

Już 12 maja w Koninie TVP Poznań uruchomi kolejne Telewizyjne Miasteczka Cyfrowe w naszym regionie w ramach kampanii informacyjnej dotyczącej procesu cyfryzacji w Wielkopolsce. imagesdfhnbj8654312

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe to autorski pomysł Telewizji Polskiej, mający na celu informować o cyfryzacji i korzyściach z przejścia na cyfrowy odbiór sygnału telewizyjnego.

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe będzie wyposażone m.in. w płaskie telewizory, na których pokazywany będzie film instruktażowy, jak poprawnie podłączyć dekoder i jak prawidłowo przestroić odbiornik telewizyjny. Pokazywane będą również różnice między audycjami telewizyjnymi w jakości SD i HD. Dodatkowo telewizory kineskopowe z podłączonym dekoderem pomogą zrozumieć, że na telewizorze „starego typu” również można odbierać cyfrową telewizję.

Ponadto zaplanowano prezentacje i praktyczne mini wykłady o technicznych stronach cyfryzacji: czyli jak wybrać odbiornik telewizyjny, jak wybrać dekoder, jak go podłączyć, jak dostroić dekoder lub telewizor do odbioru sygnału cyfrowego. Prezentacje i prelekcje na temat naziemnej telewizji cyfrowej, będą prowadzili przedstawiciele Telewizji Polskiej, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz władz samorządowych.

Dodatkowo podczas TMC promowana będzie aplikacja „TVP Stream” - nowa, rewolucyjna aplikacja Telewizji Polskiej, dzięki której można oglądać TVP Info, wszystkie szesnaście programów oddziałów regionalnych oraz TVP Parlament na tablecie lub smartfonie.

Dzięki Telewizyjnym Miasteczkom Cyfrowym Wielkopolanie poznają możliwości, sposób odbioru, techniczne aspekty oraz korzyści wynikające z cyfryzacji (m.in. HBBTV), ze szczególnym uwzględnieniem odbioru telewizji regionalnej, a także pozostałych programów TVP S.A.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Naziemną Telewizją Cyfrową do odwiedzenia Telewizyjnych Miasteczek Cyfrowych:

- 12 maja, Konin, Bulwar Nadwarciański, godz. 15:00 - 21:00