23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Matura na spokojnie

Matura na spokojnie

Kilkuset uczniów konińskich szkół rozpoczęło dzisiaj zdawanie egzaminu maturalnego. Wyniki egzaminów znane będą w czerwcu. liceum


Od egzaminu z języka polskiego rozpoczęły się egzaminy maturalne. Według uczniów, tematy nie były zbyt trudne. Tematem była rola autorytetu w społeczeństwie na podstawie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego oraz przeszłość w "Glorii victis" Elizy Orzeszkowej i "Mazowszu" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Większość pytanych przez nas młodych ludzi wychodzących z sal egzaminacyjnych wybierała temat „Przedwiośnia”. - Nie było to trudne, to  były lektury które dokładnie przerabialiśmy – powiedziała Anna.
Egzaminy potrwają do końca maja, w czerwcu znane będą wyniki. Uczniowie są jednak spokojni. - Aby zaliczyć egzamin nie trzeba wykazywać się wielką wiedzą. Osoby, które chcą iść na lepszą uczelnie wybierają egzaminy rozszerzone. Mi starczy poziom podstawowy – stwierdził Marek.
Zmiany na egzaminach mają być za dwa lata, wtedy każdy ze zdających będzie musiał wybrać jeden z przedmiotów na poziomie rozszerzonym.