24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Spokojnie na drogach

Spokojnie na drogach

„Długi weekend” na konińskich drogach przebiegał spokojnie. Policjanci zanotowali od wtorku dwa wypadki. 

policja14

 


W porównaniu z innymi weekendami był to czas spokojny. W ciągu sześciu ostatnich dni na terenie miasta i powiatu konińskiego doszło do dwóch wypadków w wyniku których trzy osoby odniosły niegroźne obrażenia. W tym czasie odnotowano 16 kolizji.
Policjanci pełniący służbę na drogach od wtorku do niedzieli nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz na to, czy nie prowadzą samochodów będąc pod wpływem narkotyków. Uniemożliwili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym kierowcom oraz czterem rowerzystom. Bardzo intensywnie użytkowane były videorejestratory zainstalowane w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

Na brak pracy nie narzekali natomiast konińscy strażacy. W „długi weekend” odnotowano łącznie 28 zdarzeń, w tym 15 pożarów i 13 miejscowych zagrożeń. Szacunkowe straty powstałe w wyniku zaistniałych zdarzeń wyniosły 150 tys. zł, a wartość uratowanego mienia – 507 tys. zł. W działaniach brało udział 39 zastępów oraz 204 strażaków PSP i OSP.