25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Zjechały niezniszczalne auta

Zjechały niezniszczalne auta

Kochają je  za niezawodność i wygodę. Mowa o miłośnikach Mercedesów W 124, którzy spotkali się na zlocie w Koninie. merc1


Na koniński zlot miłośników Mercedesów W 134 i 201 przyjechało ponad siedemdziesiąt aut, w większości z południowej Polski. Nie zabrakło też konińskich właścicieli. Gro samochodów to egzemplarze wyprodukowane 20 – 30 lat temu. Są doskonale utrzymane. Wśród aut wyróżniał się Mercedes z 1971 roku prowadzony przez koninianina Macieja Korzyniewskiego. - Na zlocie obecna jest też moja żona, która prowadzi samochód o kilka lat młodszy od mojego. To auto ma wszystko co współczesne, jak wspomaganie kierownicy, automatyczną skrzynię biegów. Pierwszego Mercedesa w rodzinie mieliśmy jak miałem osiem lat. Pamiętam, że ojciec mnie skrzyczał, bo wszedłem na maskę aby umyć dach – mówi Maciej Korzyniewski.
Na co dzień jeździ innym wozem, zabytkowego Mercedesa używa jednak ciągle. - Nie wyjeżdżam zimą oraz kiedy pada deszcz. Ale zdarza się, że jeżdżę codziennie. On ma bardzo niski przebieg, zaledwie 130 tysięcy kilometrów – stwierdził Maciej Korzyniewski.
Z kolei Rafał Traczewski, organizator zlotu, mówi że Mercedesy W 124 są wręcz niezniszczalne, potrafią przejechać nawet milion kilometrów bez poważnej awarii. - Są to samochody niezniszczalne, Ich wykonanie jest o wiele lepsze niż współczesnych samochodów. Ja przy swoim egzemplarzu zajmuję się tylko kosmetyką. Dlatego mają tylu miłośników – twierdzi Rafał Tarczewski.

merc2merc3merc4merc5merc6merc7merc8