25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Młodzi za emerytów

Młodzi za emerytów

Przed Świętem Pracy działacze SLD zwracają uwagę na problem bezrobocia w regionie. Tymczasem oburzenie budzi polityka zatrudnieniowa w mieście. sld

Bezrobocie w regionie konińskim jest jednym z najwyższych w Wielkopolsce. W lutym stopa bezrobocia przekroczyła w powiecie konińskim 20 procent. Bez pracy w Koninie i powiecie jest ponad 13,4 tysiąca osób. Z tego tylko 10 procent posiada prawo do zasiłku. Od dwóch lat bezrobocie w konińskim systematycznie rośnie. Nie pomagają aktywne formy walki z bezrobociem, gdyż po okresach stażu czy pracach sezonowych większość osób znów rejestruje się w Urzędzie Pracy.
Tymczasem zdziwienie budzi polityka zatrudnienia lewicowego prezydenta w Urzędzie Miejskim oraz spółkach należących do miasta. W ostatnim czasie zatrudniono kilkoro emerytów, jak chociażby Elżbietę Siudaj – Pogodską czy Ryszarda Sławińskiego. Ponadto w urzędzie pracuje kilkanaście osób mających emerytury, w tym mundurowe. Paweł Piechocki, szef miejskiego SLD, broni polityki Józefa Nowickiego. - Zadaniem urzędu miasta nie jest walka z bezrobociem – stwierdził Paweł Piechocki.
Innego zdania jest natomiast Stefan Dziamara, szef struktur powiatowych SLD. Wprawdzie zaznacza, że nie jest zaznajomiony z polityka zatrudnieniową w Koninie, to jednak uważa że szansę trzeba dać ludziom młodszym. - Jeśli ktoś nie ma za co żyć, to powinien mieć szanse na zatrudnienie zamiast osoby pobierającej emeryturę – powiedział Stefan Dziamara.