25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Praca i drogi

Praca i drogi

Na jakich zasadach przyjmować do pracy w konińskim starostwie? Nad takim problemem zastanawiali się radni na ostatniej sesji Rady Powiatu. powiat3

Problem zgłosił radny Jan Śledź, który stwierdził, że przyjęcia do pracy odbywają się w sposób niejasny. - Powinno to być jasne dla wszystkich kandydatów. Jeśli kandydaci posiadają te same kwalifikacje, to powinno się odbywać losowanie z udziałem zainteresowanych. Wykluczy to podejrzenia o przyjmowaniu znajomych – powiedział Jan Śledź.
Z kolei radny Włodzimierz Pawlak zgłosił wniosek aby do pracy w starostwie przyjmować wyłącznie mieszkańców powiatu.
W trakcie sesji najwięcej interpelacji dotyczyło fatalnego stanu dróg. Między inni radni zgłosili potrzebę remontu drogi w Zygmuntowie i Wilczogórze w gminie Wilczyn. - Planowany remont drogi Wilczogóra – Kaliska miał być przeprowadzony w jednym etapie, a teraz słyszę, że prace będą podzielone na etapy. Jest to inwestycja jako zadośćuczynienie przez kopalnie, był to warunek ugody. Trzeba tego dopilnować – powiedziała radna Halina Lenartowicz.
Starosta Małgorzata Waszak potwierdziła, że tegoroczna aura w sposób oczywisty przełożyła się na koszty poniesione na zimowe utrzymanie dróg. Dodatkowo zejście śniegów odsłoniło poważne zniszczenia nawierzchni na wielu odcinkach dróg, co również zaważy na powiatowym budżecie. Radni usłyszeli zapewnienia Zbigniewa Winczewskiego – dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, że zadania drogowe będą realizowane zgodnie z planem, a jednostka dołoży wszelkich starań aby na bieżąco likwidować widoczne na drogach powiatu skutki zimy.