25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Projekt dla aktywnych

Projekt dla aktywnych

Dobiegł końca projekt „Bądź gotowy na zmiany”, który był prowadzony na terenie subregionu konińskiego od maja ubiegłego roku. zmiany

Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie jak reagować na zmiany gospodarcze, pobudzać rozwój i tworzyć nowe miejsca pracy. Od maja ubiegłego roku odbywały się spotkania informacyjne, seminaria i konferencje i spotkania powiatowych rad gospodarczych. Ważną częścią projektu były badania, dzięki którym pozyskano informacje przydatne do tworzenia strategii rozwoju. Ankiety dotyczyły różnych zagadnień, od oceny działań samorządów, do analizy rynku pracy i bezrobocia w regionie.
Organizatorzy projektu dobrze ocenili prace konińskiej powiatowej rady gospodarczej, która składała się z przedstawicieli rady miasta i rady powiatu. W trakcie projektu zawiązano także cztery grupy partnerstwa lokalnego, w tym jedna powiecie konińskim Grupy zainteresowane są pracą w zakresie integracji lokalnego środowiska, promowaniu  i rozwoju turystyki, promocji  lokalnej kultury i przeciwdziałaniu bezrobociu.
Jak powiedziała Magdalena Miczek, kierownik projektu, przygotowywany jest już kolejny. Tym razem skierowany ma być dla osób niepełnosprawnych.