25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Rodziny z kartą 3 plus

Rodziny z kartą 3 plus

Rodziny z trójką i więcej dzieci mogą liczyć na zniżki w komunikacji oraz na wstęp na obiekty MOSiR i do placówek kulturalnych. Dotyczy to tylko osób zamieszkałych w Koninie. sesja2013

Konińscy radni przyjęli Konińską Kartę Rodziny 3 plus. Będą mogły ją otrzymywać rodziny mające trojkę i więcej dzieci. Uprawnia ona do zniżek dla dzieci do 18 roku życia lub 24 roku jeśli dziecko pobiera naukę. Na kartę przejazdy MZK mają być darmowe. Z kolei zniżka na wstęp na obiekty MOSiR to 75 procent. Kino „Centrum” wprowadza zniżki 50 procentowe, z wyjątkiem seansów 3D. KDK i MDK wprowadzą 50-procentową zniżkę na udział w zajęciach artystycznych. Ponadto bezpłatna będzie karta w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Karta wydawana będzie rodzinom zamieszkałym na terenie Konina. Nie planuje się rozmów o współpracy z ościennymi gminami.
Natomiast na razie nie będzie zniżek dla rodzin wielodzietnych za wywóz śmieci czy za dostarczana wodę. - Do zniżek na odbiór śmieci powrócimy na przyszłej sesji. Jednak jeśli chodzi o usługi PWiK, to przedsiębiorstwo realizuje program inwestycyjny i być może takie zniżki uznane mogą być za nieuprawnioną pomoc publiczną – powiedział Józef Nowicki, prezydent Konina.
Nie wiadomo ile rodzin 3 plus jest w Koninie, dlatego trudno oszacować koszt projektu. Według prezydenta, gdyby takich rodzin zgłosiło się do programu 1200, to koszt byłby około 350 tysięcy złotych.  Rodzina traci też prawo do karty jeśli jedno z dzieci przekroczy określony wiek.