26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Zapraszamy 27 kwietnia na kolejną akcję "Zdrowie to podstawa"

Zapraszamy 27 kwietnia na kolejną akcję "Zdrowie to podstawa"

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Obchodzony jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). serdftgvhbnjkm01
Każdego roku motywem przewodnim jest inna tematyka, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W tym roku motywem przewodnim jest NADCIŚNIENIE TĘTNICZE. Hasłem tegorocznej kampanii jest „Zdrowe bicie serca”. Celem jest zmniejszenie zawałów serca i udarów mózgu, przez:

podniesienie świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i skutków nadciśnienia tętniczego,

edukacja zdrowotna w zakresie zapobiegania wysokiemu ciśnieniu krwi i jego powikłaniom,

zachęcenie osób dorosłych do regularnej kontroli swojego ciśnienia krwi i stosowania się do zaleceń lekarza,

zachęcenie władz krajowych i lokalnych, aby utworzyć warunki sprzyjające prozdrowotnym zachowaniom.

Wychodząc naprzeciw tej problematyce Urząd Miejski w Koninie, Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej oraz Oddział Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie zapraszają na akcję profilaktyczną „Zdrowie to podstawa" w dniu 27 kwietnia (sobota) do II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie przy ul. 11 Listopada 7a, gdzie w godzinach od 14.00 – 18.00 odbędą się bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami wraz z aktywnym udziałem stowarzyszeń: Diabetyków, Amazonki i Magnolia.

1. Testy skórne pozwalające zdiagnozować rodzaj alergii wraz z konsultacją z  alergologiem.

Testy będą wykonywane dla grupy dzieci od 3 roku życia, które przez ostatnie 10 dni nie brały leków p/histaminowych. Do wykonania testów skórnych zostaną zastosowane standaryzowane alergeny:  żyto, brzoza, roztocza kurzu domowego, trawy, sierść kota i psa oraz pleśnie.

2. USG piersi po wcześniejszym dokonaniu zapisu pod nr tel. 665720807 w godz. od 18.00 do 20.00 z konsultacją z onkologiem z czynnym udziałem Przychodni Onkologicznej Onko - Med w Koninie. Prosimy o zabranie wcześniejszych wyników.

3. Badania spirometryczne z konsultacją z pulmunologiem.

4. Komputerowe badanie wad postawy i stóp u dzieci powyżej 5 r. ż. z konsultacją z rehabilitantem.

5. Pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz udzielanie porad w zakresie nadciśnienia tętniczego u dzieci wraz z warsztatami prawidłowej techniki pomiaru ciśnienia tętniczego.

6. Wykonanie EKG i badanie poziomu cholesterolu z konsultacją z kardiologiem.

7. Badanie poziomu przygodnej glikemii z przybliżeniem problematyki dziecka z cukrzycą w środowisku szkolnym i poza szkołą. U osoby badanej z niepokojącym wynikiem glikemii zostanie określony wskaźnik hemoglobiny glikowanej - HbA1c (badanie odzwierciedla średnie stężenie glukozy w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy) wraz z konsultacją z diabetologiem.

8. W zakresie profilaktyki otyłości dietetycy będą:

wyliczać z interpretacją wynik Body Mass Index = BMI, czyli kwalifikacji masy ciała do wagi prawidłowej, nadwagi, otyłości, czy też niedowagi,

przeprowadzać analizę składu ciała z równoczesnym określeniem ilości tkanki tłuszczowej oraz wody metabolicznej i wykazaniem ewentualnych ich nadmiarów.

10. Gry i zabawy dla całej rodziny z nagrodami.

źródło: konin.pl