24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Efektywna współpraca

Efektywna współpraca

Podział obowiązków, kierowanie pracą, weryfikacja własnych umiejętności. Współpracę w grupie trzeba ćwiczyć. Wolontariusze Fundacji PODAJ DALEJ przeszli intensywne warsztaty z zakresu budowania zespołu i współpracy w grupie.DSCF1544

Wolontariusze biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Działają w różnych zespołach, muszą wykazać się różnymi umiejętnościami. Możliwość weryfikacji swoich zdolności, przećwiczenie prawdopodobnych sytuacji, które mogą zajść w przyszłości jest niezbędne, aby ich późniejsza praca była efektywna.

„Ćwiczymy pracę zespołową, tak żeby każda osoba biorąca udział w szkoleniu mogła poznać swoje umiejętności, skonfrontować swoje wyobrażenia o sobie z opinią innych”. – mówi prowadząca warsztaty Hanna Łowicka.

Jednym z wielu kreatywnych ćwiczeń na zajęciach było zbudowanie konstrukcji, która pozwoli na „złapanie” jajka upuszczonego z wysokości ok. 70 cm. Sobotnia grupa do budowy mogła wykorzystać słomki, taśmę klejącą i woreczek foliowy. Konstrukcje pierwszej grupy pozytywnie przeszły testy. Jajka zostały „złapane”. Druga grupa miała nieco utrudnione zadanie, ponieważ do budowy mogła wykorzystać tylko słomki i taśmę. Nie wszystko poszło zgodnie z planem. Konstrukcje wymagają poprawek.

Przy tym i innych zadaniach, oprócz wytężonej i kreatywnej pracy zawsze było bardzo dużo humoru i pozytywnej energii.

„Spędzenie czasu w miłej atmosferze sprzyja procesowi uczenia się. Dlatego od samego początku zajęć robię wszystko aby właśnie taką atmosferę zbudować w zespołach”.- Dodaje Hanna Łowicka.

O szkoleniu mówi Wolontariusz Artur Jędrzejewski: „Po szkoleniu mam bardzo pozytywne wrażenia. Jest to kolejna nauka dla mnie jak radzić sobie w pracy z innymi ludźmi, jak tworzyć zespół, jak zwiększyć efektowność pracy, jak przełamywać bariery w komunikacji. To czego tu się nauczyłem jest dla mnie bardzo cenne. Wiem, że uda mi się to wykorzystać w pracy”.

Wolontariuszka Lidia Parus dodaje: „Dzisiaj sprawdziłam się w roli liderki zespołu. Wszyscy nauczyliśmy się efektywnego podziału pracy. Ja na pewno lepiej poznałam swoje możliwości. Przed wykonaniem zadań wydawało mi się, że nie dam rady. Cieszę się, bo jednak okazywało się, że poradziłam sobie z wyznaczoną pracą. W czasie całego szkolenia była bardzo dobra atmosfera, dużo śmiesznych sytuacji, co sprzyjało uczeniu się”.

Szkolenie przeprowadzono w ramach projektu Podaj Dalej Kawałek Siebie- Profesjonalny i Innowacyjny Wolontariat.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz 1% podatku.

DSCF1561DSCF1583DSCF1587DSCF1534