24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Górnicy w kryzysie

Górnicy w kryzysie

W konińskiej kopalni pracownicy otrzymują do podpisania nowe umowy, które zakładają mniejsze płace niż dotychczas. Związki protestują, a zarząd firmy tłumaczy się fatalną sytuacją finansową firmy. kopalnia

Wszystkie pięć związków zawodowych działających w KWB PAK Konin wystosowały pismo do zarządu spółki. Związkowcy wyrażają sprzeciw i oburzenie na działania zarządu kopalni, polegające na podpisywaniu nowych porozumień zmieniających grupy zaszeregowania. Jednocześnie  protestują przeciwko omijaniu negocjacji w tej sprawie ze związkami.
Z kolei zarząd PAK wydal pismo, w którym zwraca się uwagę na fatalny stan finansowy kopalni. - Sytuacja, w której znalazła się kopalnia zmusza zarząd spółki do podjęcia programów naprawczych i pilnej restrukturyzacji kosztów funkcjonowania spółki – czytamy w oświadczeniu rzecznika PAK.
Dla niektórych pracowników kopalni nowe umowy oznaczają spadek zarobków o kilkaset złotych. - Podpisałem nową umowę bo co miałem zrobić. Do emerytury mam parę lat, a gdzie indziej znajdę pracę. W skuteczność protestu nie wierzę – mówi jeden z pracowników kopalni.