24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Najlepsi w Wielkopolsce!

Najlepsi w Wielkopolsce!

W XI edycji SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ I miejsce w rankingu wojewódzkim zajęli uczniowie klasy 1a z III Liceum im. C.K.Norwida w Koninie. Zespół „Sobieski” – bo tak nazwali się : Marta Bertrandt, Szymon Czop, Dominika Pociejowska i Aleksander Ułanowski – zakończył grę z portfelem inwestycyjnym o wartości 112 035,28zł uzyskując stopę zwrotu 12,04%.
Gratulujemy młodym, zdolnym inwestorom!!! DSC04962
SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA (SIGG) to realizowany od 2002 roku  projekt adresowany do uczniów ze szkół ponadgimanzjalnych z całej Polski. Inicjatorem i pomysłodawcą SIGG była Giełda Papierów Wartościowych, a organizatorem i realizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi.
SIGG składa się z dwóch równoprawnych, i odbywających się  równocześnie, elementów:
1. SIGG czyli symulacyjnej gry edukacyjnej, która od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi on-line do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze (3-4 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać także na spadkach kursów. Wygrywają zespoły, które osiągną największy zysk z giełdowych inwestycji.
SIGG składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20. Przed rozpoczęciem gry podstawowej i równolegle z rejestracją do gry, odbywa się tzw. gra na sucho (testowa), która pozwala zespołom zapoznać się z systemem transakcyjnym, nauczyć się składnia zleceń etc.
2. modułu edukacyjnego – kursu e-learningowego sigg.edu, uczestnikami Kursu sigg.edu.pl mogą być wszystkie osoby, które zarejestrowały się do SIGG, niezależnie od udziału w Grze W dziesięciu lekcjach zawierających elementy multimedialne kursanci zdobywają wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym.