19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wywalczmy plac zabaw dla Konina!

Wywalczmy plac zabaw dla Konina!

Place Zabaw – Muszkieterowie to największa akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. W każdej miejscowości, gdzie znajduje się sklep Intermarché i Bricomarché, powstanie w ciągu najbliższych lat piękny i bezpieczny plac zabaw. 

do 2013.05.28 wygraj plac zabaw

Plac zabaw dla wielu dzieci jest jedynym miejscem gdzie mogą bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu. W wielu miastach, miasteczkach zamiast placów zabaw straszą przerdzewiałe huśtawki, niebezpieczne zjeżdżalnie i porośnięte trawą piaskownice.

Współpraca z samorządami

Akcja Społeczna Place Zabaw – Muszkieterowie prowadzona jest we współpracy z samorządami lokalnymi. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché finansują zakup i montaż urządzeń, a gminy przygotowują i przekazują teren pod plac zabaw. Gotowy obiekt staje się własnością lokalnej społeczności. Muszkieterowie razem z lokalnymi władzami zawsze analizują lokalne potrzeby i budują place tam, gdzie ich naprawdę brakuje.

W ciągu pięciu lat trwania akcji właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, przekazali we władanie dzieci już 90 placów zabaw. W 2013 roku powstanie ponad dziesięć nowych obiektów. Docelowo Place Zabaw Muszkieterowie będą w każdym mieście, którym znajduje się sklep Intermarché lub Bricomarché. Obecnie obie sieci mają w Polsce niespełna 300 sklepów.

Bezpieczeństwo

Place zabaw Muszkieterów są wyposażone w nowoczesne certyfikowane urządzenia, które dają dzieciom przestrzeń do zabawy i zapewniają bezpieczeństwo. Place zabaw na zlecenie Fundacji Muszkieterów wykonuje firma SUN+.

Przyłącz się do naszej akcji – pomóż wskazać najpilniejsze lokalizacje placów zabaw.

W ramach plebiscytu „Zagłosuj na swoje miasto”, mieszkańcy Konina będą mogli wysyłać SMS o treści PLAC.58 pod numer 7155. Koszt SMS to 1 złoty plus VAT.

Głosowanie potrwa do 27 maja do godz. 12:00. Ogłoszenie zwycięskich miast nastąpi tego samego dnia o godz. 15:00, a wyniki zamieszczone zostaną w Aktualnościach na stronie internetowej konkursu: www.placezabaw.muszkieterowie.pl.  

Szczegółowe informacje o zasadach głosowania oraz regulamin konkursu będzie można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.

Dodatkowych informacji udziela:
Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska Sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61 - 070 Poznań
tel.: 61 665 12 09, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.