26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Projekt "MŁODZI FILMOWCY"

Projekt "MŁODZI FILMOWCY"

Projekt „Młodzi filmowcy” to nie tylko warsztaty, to także ogólnopolski konkurs na najciekawszy film o gminie. 

szdfxghjftnfn

Głównym celem projektu „Młodzi filmowcy” jest rozwijanie zainteresowań artystycznych, filmowych i multimedialnych wśród dzieci i młodzieży.

Zakłada realizację warsztatów telewizyjnych w każdym z województw.

W Koninie warsztaty przeprowadzone będą w dniach 27 i 28 kwietnia 2013 roku w Klubie Energetyk (ul. Przemysłowa 3D, sala 104) w godz. 10.00-17.00 w dwóch grupach wiekowych – w sobotę dzieci (8-12 lat), w niedzielę młodzież (13-18 lat).

Zajęcia w dużej mierze będą polegały na praktycznych ćwiczeniach z zakresu dziennikarstwa, operatorstwa, animacji komputerowej, montażu wideo. Zainteresowanie sztuką audiowizualną pozwoli młodym ludziom w sposób przemyślany wykorzystywać narzędzia, które mają w zasięgu ręki, czyli dostęp do Internetu, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera video. Warsztaty są prowadzone przez osoby ściśle związane z mediami, które na stałe współpracują z TVP S.A. jako dziennikarze, operatorzy kamer, montażyści i graficy komputerowi.

Każdy z uczestników po zakończeniu warsztatów, posiadając niezbędną wiedzę na temat realizacji filmowej, będzie mógł wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy film o Koninie. Udział w konkursie ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do twórczego wykorzystania swojego potencjału, zdobytego podczas warsztatów doświadczenia i samodzielnego opowiadania o bliskich im sprawach. Wszystkie nadesłane prace (z całej Polski) będą umieszczone wraz z informacją o autorach i gminie na profilu www.facebook.com/warsztatytv. Najlepszym filmem będzie ten, który otrzyma największą ilość głosów, czyli kliknięć „Lubię to” i największą ilość pozytywnych komentarzy.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci cyfrowej kamery HD, cyfrowego aparatu fotograficznego, książek o tematyce filmowej.

Prace konkursowe można przysyłać do 30.06.2013 roku. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia warsztatów wraz z regulaminem konkursu.

Ogólny Program warsztatów.

Teoretyczny wykład na temat realizacji telewizyjnej i filmowej.

- Język filmowy i telewizyjny .

- Od czego zacząć pracę nad moim pierwszym filmem?

- Chcę być operatorem kamery, montażystą czy dziennikarzem?

- Jak napisać scenariusz?

- Gdzie szukać tematu na mój pierwszy film?

Ćwiczenia praktyczne.

- Czym nagrywać? Telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym czy kamerą?

- Podstawy sztuki operatorskiej.

- Podstawy montażu.

- Podstawy dziennikarstwa.

- Piszemy wspólnie scenariusz.

- Realizacja etiudy filmowej.

- Przygotowanie etiudy do emisji np. w Internecie (Youtube).

Zgłoszenia udziału w warsztatach należy nadsyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem „Warsztaty filmowe”.

W treści e-maila proszę wpisać: imię, nazwisko i wiek uczestnika. Ilość miejsc ograniczona (max. 20 osób w grupie), liczy się kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: konin.pl