25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Maszerowali po zdrowie

Maszerowali po zdrowie

Pod kierunkiem specjalistów od nordic walking spacerowała  Morzysławiu grupa kilkudziesięciu osób. Ruch to najlepsza profilaktyka na wiele schorzeń. nordic3

„Marsz po zdrowie” otwiera sezon marszowy w Koninie. Na stadionie w Morzysławiu stawiło się kilkadziesiąt osób, od studentów po seniorów. Jak podkreślał Piotr Inerowicz, dziekan wydziału kultury fizycznej i ochrony zdrowia w PWSZ, aktywność fizyczna jest najlepszą profilaktyką na wiele  chorób. Z wysiłkiem fizycznym nie należy jednak przesadzać, gdyż nadmiar może być również szkodliwy jak jego brak. -  Dla początkujących zalecane jest trening 3 – 4 razy w tygodniu aby nie nabawić się kontuzji. Dziennie to 30 – 40 minut aktywności. I koniecznie trzeba badać tętno, aby było w granicach 130 uderzeń na minute i więcej – powiedział Piotr Inerowicz.
Fachowe porady jak chodzić aby nie nabawić się kontuzji dawała instruktorka Iwona Gorzelańczyk. Następnie grupa miłośników spacerów z kijkami przeszła kilka kilometrów wokół jeziorka w Morzysławiu. Na stadionie były też stanowiska, przy których można było zmierzyć sobie ciśnienie i tętno.

nordic1nordic2