24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » To coś, o czym ciągle się myśli

To coś, o czym ciągle się myśli

Pchli Targ, który od kilku lat organizuje Samorząd Studencki PWSZ w Koninie, daje nie tylko możliwość kupienia używanych drobiazgów za grosze, ale przede wszystkim okazję, by pomóc chorym dzieciom. 

DSC00831
DSC00833
DSC00834
DSC00838
DSC00850
DSC00851

Akcja przynoszenia do siedziby samorządu nieużywanych już lub niechcianych staroci i bibelotów trwa kilka tygodni przed ich wyprzedażą. Tegoroczne zbiory rozłożono dziś (18 kwietnia 2013 r.) na czterech stołach. Co było do kupienia, można obejrzeć w galerii zdjęć poniżej (nam bardzo podobała się pomarańczowa świnka).

Najważniejszy był jednak cel – zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Mam Marzenie. W tym roku jest to trójka dzieci: Dominika, Arek i Dawid.

Opowiadała o nich studentom, którzy przyszli na Pchli Targ do auli PWSZ w Koninie, by coś kupić i posłuchać muzyki na żywo, dr Roma Fimińska-Banaszyk, dyrektor Instytutu Ekonomicznego, jednocześnie wieloletni wolontariusz fundacji. – Dawid, spytany, co to jest marzenie, odpowiedział, że to coś, o czym się myśli, kiedy się zasypia, kiedy się budzi i o czym się myśli w ciągu dnia. Jego największym marzeniem jest być zdrowym – tego marzenia nie możemy spełnić, ale możemy spełnić inne. To wyjazd do Fatimy, bo o tym też marzy – dodała.

Marzeniem innej podopiecznej fundacji, Dominiki, jest wyjazd do Disneylandu, aby zobaczyć swoją ulubienicę Myszkę Minnie. Arek marzy o laptopie.

Pchli Targ zakończył się o godzinie 14. Bilans końcowy wykazał w kasie 372 zł i 44 grosze. Dochód ten zostanie przekazany przelewem na konto Fundacji Mam Marzenie oddział w Poznaniu.

Przez cały czas trwania akcji charytatywnej grała muzyka na żywo. Wystąpili: Second of life, Arek Bąkowski i Ludzie Ulicy.

Akcję przygotowali i przeprowadzili nie tylko studenci z samorządu studenckiego, ale też studenci z Koła Wolontariuszy i Klubu HDK PCK przy PWSZ w Koninie.

aria