25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Środy z KINEM NIEZALEŻNYM

Środy z KINEM NIEZALEŻNYM

Ostatnie środy miesiąca w Centrum Kultury i Sztuki poświęcone są prezentowaniu filmów z nurtu kina niezależnego. Tym razem w cyklu „Środy z kinem niezależnym” pokaz pod tytułem „Filmy z… przyprawami”. Jedzenie, picie i emocje są w tych filmach równie ważne jak w prawdziwym życiu. W programie znajdą się filmy z festiwali OKFA i Grand Off. A na zakończenie krótka filmowa niespodzianka. ŚRODY 24 kwietnia m

W programie:

„Gość” – Roy Krispel – Izrael; fabuła

(Eva jest kelnerką we francuskiej knajpce w Tel Awiwie. Pracuje tam z mężem Adamem - szefem kuchni i właścicielem. Jest w ciąży. Kiedy próbuje znaleźć odpowiedni moment, by powiedzieć o tym Adamowi, do restauracji wchodzi wyjątkowy klient. Dziwny gość zamawia jedno danie za drugim. Rozkoszując się jedzeniem, nawiązuje z Evą szczególną nić porozumienia…).

„Bajkowe kroniki kucharskie 3D” - Kamil Jaworek, PWSFTViT w Łodzi; animacja

(Jak wszystkim powszechnie wiadomo wilki żywią się niegrzecznymi dziećmi. Stało się to przyczyna masowych zatruć… Film jest pełną ciepła opowieścią o przyjaźni i niecodziennych zwyczajach żywieniowych).

„Cukierek” - Piotr Matwiejczyk; fabuła

(Trochę wzruszająca, trochę zabawna i trochę smutna opowieść o ostatniej rozmowie wnuczki z babcią. Z cukierkami w tle).

„Zero” – Christopher Kezelos - Australia; animacja

(W świecie, w którym ludzi ocenia się po numerach, Zero spotyka się z ciągłymi uprzedzeniami i prześladowaniem. Podąża samotną ścieżką, do czasu gdy przypadkowe spotkanie na zawsze odmienia jego życie: poznaje dziewczynę Zero. Wspólnie udowodnią, że determinacja, odwaga i miłość może zrobić Coś z Niczego).

„Wino” - Krzysztof Szafraniec - PWSFTViT w Łodzi; animacja

(opowieść o przyjaźni, tęsknocie i o lampce czerwonego wina).

Środy z kinem niezależnym – 24 kwietnia, godz. 18.00, CKiS – Okólna 47 a.

Wstęp wolny.