23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wideokonferencje w III Liceum im. C. K. Norwida w Koninie

Wideokonferencje w III Liceum im. C. K. Norwida w Koninie

Już po raz kolejny w ramach projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska" uczniowie III Liceum im. C. K. Norwida w Koninie uczestniczyli w wykładach on-line. Tym razem wykład pod hasłem Więźniowie i uciekinierzy, czyli jak powstaje zbiór Mandelbrota, prowadził dr Tomasz Karolak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Wydziału Matematyki i Informatyki. Michał Wanjas

III Liceum od dwóch lat bierze udział w projekcie unijnym pod hasłem "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Projekt realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Głównym celem projektu jest wdrożenie do roku 2014 w 105 szkołach programów rozwojowych w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego, wspomaganych internetową platformą edukacyjną. Rezultatem będzie przyłączenie objętych projektem szkół do Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego stanowiącego sieć połączonych ze sobą szkół, głównie poprzez wykorzystywane w nauczaniu technologie informacyjne i komunikacyjne.

W ramach projektu cała szkoła została objęta siecią bezprzewodowego Internetu, a także wyposaża w nowoczesną salę multimedialną do wideokonferencji.