24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Polonez na pożegnanie

Polonez na pożegnanie

Około 150 maturzystów z kilku konińskich szkól zatańczyło Poloneza na Placu Wolności. Było to pożegnanie ze szkoła, a dla wielu też z Koninem. polo1

W samo południe zabrzmiały na konińskiej Starówce dźwięki poloneza. Do tańca ruszyło kilkadziesiąt par. Po raz drugi zorganizowano happening na zakończenie nauki w szkole. Jak  mówi Marcin Karpiński, nauczyciel I Liceum i koordynator imprezy, taka tradycja jest też w innych miastach. - Z tym ,  że w  większości miast wspólnego Poloneza tańczy się w okresie studniówki. My postanowiliśmy aby to było na koniec nauki w szkole. Nie ma problemu z młodzieżą, w większości szkół uczy się tańczyć Poloneza, nie trzeba było prób. Jedynie pary prowadzące wcześniej ćwiczyły na placu – powiedział Marcin Karpiński.
Dla uczniów to pożegnanie ze szkołą, ale też często z Koninem. Wielu deklaruje, że nie zamierza tu wracać. - Jedynie będę przyjeżdżać odwiedzić rodzinę, natomiast przyszłości nie wiążę z Koninem. Idę na studia i potem tu nie wracam – powiedziała jedna z uczennic.
Jej kolega dodaje, że w mieście brak perspektyw. - Nie widzę siebie tutaj, czeka mnie w Koninie bezrobocie – powiedział maturzysta.

polo2polo3polo4polo5