25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nie daj się nabrać

Nie daj się nabrać

Nie później niż 20 maja w naszym regionie zniknie analogowy sygnał telewizyjny. Policja radzi jak nie dać się oszukać oszustom oferującym urządzenia konieczne do odbioru telewizji w nowym standardzie. antena


Stare telewizory rzeczywiście nie będą miały możliwości odebrania nowego sygnału. Aby móc oglądać telewizję nie będzie jednak konieczności podpisywania jakiejkolwiek umowy, czy zakupu wysoce specjalistycznego sprzętu, a do takich zakupów zachęcają akwizytorzy – oszuści.
Proponują podpisywanie umów koniecznych do oglądania telewizji, pobierają zaliczki na zakup koniecznego sprzętu i nigdy więcej się nie pojawiają. Pomóżmy szczególnie starszym ludziom, którzy nie znają się na sprawach technicznych w zakupie takich urządzeń.
Kilka słów o sprzęcie i jego cenach. W zdecydowanej większości przypadków do odbioru telewizji cyfrowej wystarczy zwykła antena, która służyła do tej pory. Nie dajmy się namówić na zakup wymyślnych anten, które nie koniecznie poprawią nam jakość obrazu. Jeżeli już musimy zainwestować, to pamiętajmy, że wystarczy antena za 40 – 50 zł., a często nawet tańsza. Jedynie w najdalej oddalonych od Ślesina (tam jest przekaźnik telewizyjny) zakątkach naszego powiatu konieczny może okazać się zakup anteny o dużym zysku. W takim przypadku najlepiej udać się do sklepu RTV i poprosić o nią sprzedawcę.
Co do urządzeń, to posiadacze starszych telewizorów będą zmuszeni do zakupu tzw. dekodera DVB-T. Ceny takiego sprzętu zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych i nawet te najtańsze wystarczą do uzyskania wzorowego obrazu. Zwróćmy tylko uwagę na specyfikację takiego urządzenia.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.