26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » PWiK wchodzi na rynek

PWiK wchodzi na rynek

Miasto Konin podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji na budowę kanalizacji deszczowej i odtworzenie drogi 25 w Pątnowie. Inwestycja będzie realizowana w latach 2014-2015. umowa11

Jak powiedział prezydent Józef Nowicki, umowa otwiera nowy rozdział w miejskich inwestycjach. - Zdarzało się, że jako samorząd budowaliśmy drogę a za rok wchodziła na tę samą ulicę firma miejska i zakładała infrastrukturę niszcząc to co zostało zrobione. Chcemy tego uniknąć, dlatego zleciliśmy zadanie PWiK-owi – powiedział Józef Nowicki.
Zbigniew Szymczak, prezes PWiK, mówi że na osiedlu Pątnów i Gaj budowana będzie kanalizacja sanitarna. - Będzie to nasza inwestycja, dlatego chcemy skoordynować prace z budową kanalizacji deszczowej i odtworzeniem drogi. Ponadto będzie to pierwsza inwestycja, którą będziemy realizować na zlecenie samorządu. Mamy odpowiednią kadrę, chcemy wyjść z naszymi usługami na rynek, jest to forma na dodatkowy zysk – stwierdził Zbigniew Szymczak.
W tym roku ma być kosztorys inwestycji, prace maja się zacząć w 2014 roku i potrwać do 2015 roku. Szacowany koszt inwestycji to około 10 mln złotych.