26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Atrakcyjne przedszkole

Atrakcyjne przedszkole

Konińskie przedszkole nr 10 „Leszczynowa górka” jest siódmą placówką w mieście, która będzie realizować unijny projekt. Z okazji inauguracji dzieci zaprezentowały program artystyczny. przed1

Projekt  „Słoneczny świat przedszkolaka”  będzie realizowany w Przedszkolu nr 10 do końca lutego 2015 roku. Jego wartość to milion złotych. Jak mówi Jadwiga Leśniewicz, dyrektor placówki, w trakcie projektu wzbogacona zostanie oferta przedszkola, w tym powstanie dodatkowy oddział i zajęcia sobotnie dla 35 dzieci. Projekt nastawiony jest głównie na zdiagnozowanie i zmniejszenie deficytów rozwojowych 25 dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością. Dlatego w planach są zajęcia ze specjalistami, nie tylko dla maluchów ale też i  ich rodziców. Ponadto przedszkole otrzyma pieniądze na zakup pomocy naukowych oraz budowę nowego placu zabaw.
Projekt został przygotowany przez Małgorzatę Borowiecką i Karolinę Dymek, a koordynatorem będzie Jadwiga Leśniewicz.
Jak podkreśla Tomasz Kopczyński z Konińskiej Izby Gospodarczej, to już siódme przedszkole w Koninie, które będzie realizować unijny projekt. - Stawia to Konin w czołówce Wielkopolski. Od 2008 rok udało się pozyskać na dodatkowe zajęcia i kształcenia 6,8 mln złotych.  W tym przypadku ciekawe jest to,że trzy czwarte uczestników projektu to dzieci niepełnosprawne – powiedział Tomasz Kopczyński.
Z okazji inauguracji projektu dzieci przygotowały program artystyczny „Autostopem przez Europę”.

przed2przed3przed4