26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Sukces recytatorów

Sukces recytatorów

Dawid Śmietański, podopieczny Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, zdobył pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów w finale XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Impreza odbyła się 12 kwietnia w poznańskim MDK nr 2, a patronował jej Wielkopolski Kurator Oświaty. finaliści  2013

Oprócz Dawida, w finale (po przejściu przez sito imprezy półfinałowej) wystąpili również dwaj inni nasi wychowankowie: Filip Olejniczak i Kamil Śmietański (prezentowali się w kategorii klas IV-VI). Jednakże ich prezentacje, zdaniem jurorów pod przewodnictwem Krzysztofa Dutkiewicza - aktora i reżysera Teatru Animacji, nie zasłużyły jeszcze na nagrody.
Poziom konkursu we wszystkich kategoriach był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy sukces Dawida. A trzeba jeszcze dodać, że recytator z konińskiego MDK-u jako zwycięzca poznańskiego finału, będzie reprezentować województwo wielkopolskie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „Przebudzeni do życia”, który odbędzie się pod koniec maja w Bielsku-Białej.
Wszyscy trzej finaliści konkursu przygotowani zostali przez instruktora MDK – Jarosława Sparażyńskiego.