25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Kradł od roku

Kradł od roku

Konińscy policjanci ustalili i zatrzymali 30-latka z Konina, który włamywał się do piwnic, samochodów, kradł w sklepach i nie stronił także od narkotyków. piwnica1


Okazało się, że 30-latek działał już rok temu, pierwsza z udowodnionych mu kradzieży miała miejsce w kwietniu zeszłego roku. Spodobało mu się wtedy żelazko w markecie na ul. Legionów. Nie miał co prawda pieniędzy, ale postanowił nie rozstawać się z nim po zdjęciu z półki. Potem co jakiś czas, a to włamał się do samochodu, a to do piwnicy. Kradł niemal wszystko, co się dało. Komputer, nawigacja, sprzęt Hi-Fi, rowery, radia CB, kołpaki, buty narciarskie – wszystko stanowiło wachlarz jego zainteresowań. Nie pogardził nawet butlą do gazu i akcesoriami malarskimi. Jakby tego było mało, podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego także amfetaminę. Wstępnie wycenione straty sięgają powyżej 5000 zł. Złodziej usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia, natomiast za posiadanie narkotyków może trafić za kratki na dodatkowe 3 lata.