24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wszystko o naszych radnych

Wszystko o naszych radnych

Serwis kontrolujący pracę konińskich radnych został uruchomiony w internecie. Pod adresem http://konin.mamprawowiedziec.pl można uzyskać informacje o działaniach poszczególnych rajców. radni2


Jak mówi Waldemar Duczmal, prezes Akcji Konin, serwis opiera się na dokumentach wypracowanych przez Radę Miasta, zarówno tych znajdujących się w konińskim Biuletynie Informacji Publicznej jak i tych w Biuletynie niezamieszczanych, a także na informacjach uzyskanych od konińskich radnych.
- Pomysł narodził się po wyborach samorządowych w 2010 roku. Zorientowaliśmy się wtedy, że wyborcy, po czterech latach kadencji radnych, niezbyt dobrze pamiętają wcześniejsze obietnice wyborcze samorządowców, że brakuje w naszym mieście narzędzi do wygodnego obserwowania pomysłów i postępów prac naszych samorządowców. Urzędowy BIP jest, w naszym odczuciu, narzędziem niedoskonałym – mówi Waldemar Duczmal.
Punktem wyjścia projektu są programy wyborcze konińskich radnych, które udało się zgromadzić. Oprócz nich każda poszczególna wizytówka radnego zawiera jego dane, kontakt mailowy, wnioski budżetowe i interpelacje. W wygodny sposób będzie można sprawdzić przebieg głosowań na sesjach rady miasta i porównać je z wyborczymi obietnicami.
- Portal jest wersją testową. Cały czas pracujemy nad jego udoskonaleniem (mamy jeszcze kilka pomysłów) i wypełnianiem go wszystkimi danymi, ale chcielibyśmy też w jego tworzenie zaangażować radnych, których projekt dotyczy i użytkowników portalu. Jeśli widzicie więc tutaj jakieś błędy, jeśli macie pomysł na poprawienie czegoś, zrobienie tutaj czegoś nowego poinformujcie nas o tym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   Każdy Wasz list zostanie potraktowany bardzo uważnie, bo zależy nam na jak najlepszym informowaniu mieszkańców Konina o pracach Rady Miasta – stwierdził Waldemar Duczmal.