25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Przyszli ministrowie finansów

Przyszli ministrowie finansów

Przez dwa dni rywalizowali w konińskiej PWSZ uczniowie w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. wiedza1

Do Konina przyjechało 61 uczniów szkół ponadgimnazjalnych o specjalności ekonomicznej i handlowej. Przeszli oni eliminacje szkolne oraz okręgowe. Do turnieju zgłosiło się   2500 uczniów ze 101 szkół z całej Polski. Udział w finale zwalnia z pisemnej części egzaminu zawodowego.
Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszym dniu zawodnicy musieli rozwiązać test oraz wykonać zadania praktyczne, głównie na arkuszach kalkulacyjnych. Po tym etapie wyłoniono ścisłych finalistów, niestety nie było wśród nich reprezentantów naszego regionu.
W rywalizacji zwyciężył Krzysztof Jasiński z ZSE w Rzeszowie i to on otrzymał nagrodę Rektora PWSZ w Koninie (1500 zł). Drugie miejsce zajęła Anna Sułkowska z ZSOiZ w Limanowej, a trzecie miejsce Michał Pruszak z ZSGŻiA w Lęborku. Cała trójka otrzymała stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Nagrodę dla najlepszego uczestnika XVIII Finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich  z regionu konińskiego, ufundowaną przez senatora Ireneusza Niewiarowskiego, otrzymała Jadwiga Witkowska z ZS CKU im. S. Batorego w Koninie.

wiedza2wiedza3