25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Rada nie od imprezowania

Rada nie od imprezowania

Trzecią kadencję rozpoczęła Młodzieżowa Rada Miasta. Nowy przewodniczącym został Bartosz Małaczek, uczeń III Liceum. mrm7

Nowi radni otrzymali nominacje i rozpoczęli obrady pierwszej sesji nowej kadencji. O ile w poprzednich kadencjach o wybór przewodniczącego toczono boje, tak teraz zgłoszono tylko jedna kandydaturę – Bartosza Małaczka. W głosowaniu poparli go wszyscy obecni radni. Bartosz Małaczek jest pierwszy raz radnym, choć współpracował z radą w poprzedniej kadencji. Za jedno z zadań do realizacji uważa uproszczenie statutu MRM i jej promocję. - Wielu młodych ludzi nie wie, że istnieje coś takiego jak młodzieżowa rada. Ale tez naszym zadaniem nie jest organizacja imprez tylko działalność merytoryczna. Jak spojrzy się w kalendarz, to tych imprez jest w Koninie sporo, pytanie czy młodzi ludzie chcą w nich uczestniczyć? - mówi Bartosz Małaczek.
Z kolei radny Zenon Chojnacki, opiekun MRM z ramienia „dorosłej” rady, powiedział że młodzi ludzie mogą tutaj zdobywać doświadczenie, które będzie pomocne w działalności społecznej.        

mrm1mrm2mrm4mrm6