25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nagrody za palmy

Nagrody za palmy

W klasztorze ojców franciszkanów w Koninie wręczono nagrody w konkursie na palmę wielkanocną. Wyróżniono 26 prac przygotowanych przez dzieci i młodzież. palma1

Palmy wielkanocne zostały przygotowane przed świętami, wzięły nawet udział w uroczystej procesji w Niedzielę Wielkanocną. |Dzisiaj wręczono nagrody w konkursie zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki oraz klasztor franciszkanów. Jak powiedziała Krystyna Mikołajczak, z CKiS, powiedziała że aby otrzymać nagrodę należało wykonać palmę zgodną z tradycją, ale i oryginalną. - Wykonane są z tradycyjnych materiałów, w tym także z bibuły, która jest obecna od wielu lat w naszej tradycji. Oceniając zwracaliśmy uwagę na spójność prac, estetykę – powiedziała Elżbieta Mikołajczak.
Jedną z nagrodzonych prac była palma przygotowana przez Beatę Michalak. - Chciałam aby była to plama tradycyjna, do prac użyłam głównie bibuły – stwierdziła Beata Michalak.
Z kolei Anna Antczak chciała aby jej palma wyróżniała się grubością. - Stwierdziła, ze moja palma musi się wyróżnić, dlatego zrobiłam ją szeroką ale zgodnie z tradycją – mówi Anna Antczak.
Ojciec Damian Binkowski, gwardian klasztoru franciszkanów, zadeklarował, że franciszkanie nadal będą wspierać konkurs.

palma2palma3palma4