26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nowa mapa powiatu

Nowa mapa powiatu

Wraz z nadejściem wiosny powiat koniński przygotował nowe wydawnictwa dla turystów. Z aktualną i atrakcyjną mapą powiatu łatwiej będzie rozpocząć sezon wycieczek i wypadów weekendowych. Okładka mapa


Turyści mogą spodziewać się po tym opracowaniu wyczerpujących danych topograficznych oraz czytelnej grafiki ułatwiającej orientację w terenie. Mapa zawiera bogate opisy szlaków turystycznych i kulturowych, a także praktyczne informacje dotyczące miejsc godnych zobaczenia, szlaków, zabytków, rezerwatów, obiektów noclegowych i gastronomicznych. Dzięki dużej szczegółowości, jest jedynym przewodnikiem po miejscach, które nie figurują w oficjalnych wykazach.  Rewers mapy zajmują natomiast praktyczne informacje dla żeglarzy, kajakarzy, amatorów sportów motorowodnych, windsurferów, płetwonurków oraz wędkarzy.
Nowa edycja mapy, to skarbnica wiedzy o wyjątkowych miejscach turystycznych powiatu konińskiego i prowadzących do nich drogach. Jej wydanie poprzedziła współpraca z gminami powiatu, Zarządem Dróg Powiatowych oraz Kopalnią Węgla Brunatnego w Koninie. Mapę będzie można kupić w konińskim Centrum Informacji Turystycznej.
 
Kolejną nową i równie godną polecenia publikacją powiatu jest minifolder „Powstanie Styczniowe na Ziemi Konińskiej” autorstwa Doroty Parus i Jerzego Łojko – historyka i konińskiego regionalisty. Opracowanie przybliża wydarzenia sprzed półtora wieku, które krwawo zapisały się na kartach historii Ziemi Konińskiej. I choć przyczynkiem  do wydania minifolderu o tej tematyce jest przypadająca w tym roku 150. rocznica Powstania Styczniowego, to znajdzie ono na pewno wielu sympatyków wśród osób interesujących się dziedzictwem kulturowym naszego regionu.