25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pamięć o tych co zginęli

Pamięć o tych co zginęli

W trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą  na kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Odprawiano tez mszę świętą w intencji ofiar katastrofy. 

tab1
tab2
tab3
tab4

Dokładnie o 8.41 zawyły syreny w Koninie. W ten sposób uczczono pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pod pamiątkową tablicą delegacje władz samorządowych, kombatantów i Rodzin Katyńskich złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Prezydent Marek Waszkowiak, powiedział że w Smoleńsku zginęło wielu jego przyjaciół. - o katastrofie dowiedziałem się jadą do córki. To był szok. W tym samolocie było wielu moich przyjaciół, z Maćkiem Płażyńskim byłem umówiony za parę dni – powiedział Marek Waszkowiak.
Kwiaty złożył także radny Ryszard Białkowski. - Katastrofa jest trudna do zrozumienia, mam nadzieję że poznamy kiedyś prawdę. Zginęli tam ludzie , których znałem, zapraszałem do Konina. Z prezydentem Lechem Kaczyńskim znaliśmy się z czasów pierwszej Solidarności – powiedział Ryszard Białkowski.