25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Uczą się od naszych nauczycieli

Uczą się od naszych nauczycieli

Do piątku w powiecie konińskim przebywać będzie delegacja bułgarskich nauczycieli. Uczestniczą oni w projekcie „Dobre praktyki europejskie w sferze agrobiznesu”. Uroczystość wręczenia pedagogom z Kneży certyfikatów potwierdzających zakończenie stażu odbędzie się w sali chopinowskiej w Żychlinie. bulgar


Od 31 marca Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie gości dziesięcioro bułgarskich nauczycieli uczestniczących w stażu realizowanym w ramach Programu "Leonardo da Vinci".  Podczas dwutygodniowego pobytu w powiecie konińskim pedagodzy z Profesjonalnej Szkoły Rolniczej im. Stefana Canowa w Kneży poznawali polski system oświaty oraz metodykę edukacji stosowaną w naszych szkołach rolniczych i ekonomicznych. Zdobywali też wiedzę z branży agrobiznesu oraz wiadomości dotyczące polskiej historii i kultury oraz tradycji powiatu konińskiego.
Bogaty program i przyjazna atmosfera sprawiły, że dwa tygodnie minęły szybko. W sobotę goście z Bułgarii odjadą do domu. Uroczyste zakończenie ich stażu, z udziałem starosty konińskiego, odbędzie się 12 kwietnia w sali chopinowskiej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.