26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Gmina stawia na turystykę

Gmina stawia na turystykę

Ponad 30 projektów, z czego do prezentacji dopuszczono 21, na zagospodarowanie terenów turystycznych w gminie Skulsk przygotowali studenci Politechniki Poznańskiej. Prace to efekt konkursu, w którym pula nagród wynosiła 5 tysięcy złotych. skulsk2

Studenci przygotowali ciekawe projekty, wszystkie dotyczyły zabudowy nad Jeziorem Gopło lub jeziorami skulskimi. Młodzi architekci proponują między innymi budowę infrastruktury turystycznej, która służyć będzie wypoczywającym w gminie oraz żeglarzom pokonującym Wielką Pętlę Wielkopolski. Według Andrzeja Łąckiego, prezesa PTTK w Koninie, są to ciekawe projekt, choć nie wszystkie mogą liczyć na realizację. - Ciekawe są te projekty, które zakładają stopniowe budowa bazy w różnych miejscach – powiedział Andrzej Łącki.
Z kolei wójt Andrzej Operacz deklaruje, że gmina stawia na turystykę, dlatego będzie dążyć do realizacji projektów zagospodarowania bazy turystycznej. - Naszym celem jest rozwój turystyki, a poprzez ten konkurs chcemy zainteresować inwestorów – powiedział Andrzej Operacz.
Konkurs organizowała gmina Skulsk wraz z Politechnika Poznańska pod patronatem konińskiego starostwa oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej. Inicjatywa konkursów na projekty cieszy się zainteresowaniem samorządów, wcześniej między innymi odbył się gminie Kleczew. W przyszłym roku może to być z kolei gmina Rzgów, gdyż zainteresowanie wykazuje wójt Andrzej Grzeszczak. - mamy tereny starorzecza oraz tereny w Sławsku, w większości są to ziemie gminne. Jesteśmy otwarci na pomysły zagospodarowania – stwierdził Andrzej Grzeszczak.