25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Gotowi na zmiany

Gotowi na zmiany

Przez prawie rok realizowany był  projekt ”Bądź gotowy na zmiany”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele stowarzyszeń, władz samorządowych, przedsiębiorców. projekt3

Powiat koniński był jednym z sześciu wielkopolskich samorządów, na terenie którego realizowano projekt „Bądź gotowy na zmiany”. Według Pawła Antkowiaka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas spotkań prezentowano szeroki zakres tematów. Jednak najważniejszym założeniem projektu była wymiana doświadczeń. - Ważne jest też aby przy realizacji różnych projektów mogły ze sobą współpracować stowarzyszenia, lokalne władze i  przedsiębiorcy. Jednocześnie prowadziliśmy badania, które zostaną opracowane i przedstawione w późniejszym czasie – powiedział Paweł Antkowiak.
Jednym z badań była ankieta wśród gimnazjalistów, która ma pokazać jak dużo z nich wiąże swoją przyszłość z regionem. Według Magdaleny Modelskiej, animatora, Konin był jednym z aktywniejszych ośrodków w trakcie realizacji projektu. - Naszym działaniem objętych było sześć powiatów z północno – wschodniej Wielkopolski. W Koninie w pracach brało udział 36 osób, którzy byli podzielenie na grupy robocze – powiedziała Magdalena Modelska.