25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pewniejsi wolontariusze

Pewniejsi wolontariusze

Zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne ćwiczenia w pozorowanych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego- tak wyglądało dwudniowe szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy dla kolejnej grupy wolontariuszy Fundacji PODAJ DALEJ. fu1

Umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratowniczych są bardzo ważne w czasie pracy wolontariuszy, jak i w sytuacjach życia codziennego. O tym, że musimy być przygotowani na sytuację, w której będziemy musieli udzielić pierwszej pomocy mówi prowadzący szkolenie- strażak ratownik Adam Kacprzak: -  Przez dwa dni szkoleniowe wolontariusze uczyli się podstawowych czynności ratowniczych. Osobom, które biorą udział w tych szkoleniach mówię, że nawet jeśli do tej pory nie zdarzyła im się sytuacja, w której potrzebne było udzielenie pierwszej pomocy, to nie znaczy, że w przyszłości nigdy w takiej sytuacji się nie znajdą. Wtedy trzeba wiedzieć jak wezwać pomoc i jak wykonać podstawowe czynności ratownicze tak, żeby do przybycia fachowej pomocy medycznej podtrzymać funkcje życiowe u osoby poszkodowanej – powiedział Adam Kacprzak.

Lidia Parus- wolontariuszka, która brała udział w szkoleniu dodaje że  było to dla niej pierwsze szkolenie tego typu. - Teraz czuję się pewniej. Omawialiśmy zagadnienia teoretyczne i wykonywaliśmy dużo praktycznych ćwiczeń. Te ćwiczenia bardzo dużo mi dały. Będę wiedzieć jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia mówi Lidia Parus.

Szkolenie przeprowadzono w ramach projektu Podaj Dalej Kawałek Siebie- Profesjonalny i Innowacyjny Wolontariat. Dotychczas w szkoleniach wzięło udział 40 nowych wolontariuszy. Do uczestnictwa w cyklu profesjonalnych szkoleń przygotowujących do działań wolontariackich zapraszamy kolejne osoby w różnym wieku, również z niepełnosprawnością ruchową, które chcą podnosić swoje kwalifikacje, rozwijać swoje zainteresowania i pomagać innym.

fu2fu3fu4